İnternet ve Sosyal Medya Araçları İle İletişim Kurarken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir

Yazar: İnstagram Takipçisi Satın Al

İnternet ve Sosyal Medya Araçları İle İletişim Kurarken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir


Sosyal Medyada Kullanırken Dikkat Etmemiz Gereken Ana Başlıklar


Sosyal Medya da Paylaşım Yaparken  ve İletişim Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler


2020 yılına girdiğimiz bu zamanlarda sosyal medya paylaşım sitelerinin arttığı gibi sosyal medya hesaplarının da biz kullanıcları olarak bir çok platformda yer alıyoruz.İnstagram, Facebook, Twitter bu platformların başı çekenleri. Normal yaşantımız da bu bahsedilen sosyal medya platformlarından birine sahip olmayan bir insan gördüğümüz de şaşkınlık ve hatta baygınlık geçirebiliriz.

Digital Footprint

Sosyal Medya kullanımında paylaşım yaparken insanlar "Digital Foot Prints" denen yani dijital ayak izleri anlamına gelen izler bırakıyoruz. Bu izler bizim hem avantajımız hem dezavantajımız olarak değerlendirilebilir. Şöyle ki son zamanlarda şirketlerin insan kaynakları çalışma isteği için CV bırakan her çalışanın sosyal medya hesaplarını inceliyor. Bu incelemede öncelik sizin profil fotoğrafınızdan başlayıp yaptığınız paylaşımlara kadar uzanıyor. Bu işlem sadece özel sektör değil kamu çalışanları için de geçerlidir. Yakın tarihte de bunun bir çok örneği vardır. Dolayısıyla yaptığınız bu paylaşımlar sizin kariyer hayatınızda büyük önem taşıyor.

E-Posta Adresi


Öncelikle E-Posta adresiniz bu bahsetmiş olduğumuz platformalara kayıt olurken size ilk sorulan sorudur. O yüzden e-posta adresiniz cilgin_boy, chatlakgirl33 gibi değil daha kurumsal bir yapıda olup sizin adınızı soy adınızı sade bir biçimde içeren terimlerden yer almalıdır.

Hesap Gİzliliği

Hesaplarınızın gizli olmadığı durumlarda sizi tanıyan tanımayan herkes profilinize erişebilir. Dolayısıyla kötü niyetli kullanıcıların hedefi olduğunuz da adınıza kayıtlı sahte profil hesapları ile kişiliğinize zarar veren içerikler paylaşılabilir ve bir kurum başvurusunda İK tarafına yanlış bir yönlendirme yapılmış olabilir. Zaman zaman telefonunuza yüklediğiniz uygulumalarda facebook ile kayıt ol gibi seçeneklerin insanlara kolay gelmesi nedeniyle bu uygulumalara bir tür izin vermiş olursunuz. Bu gibi durumlardan profilinizi korumak istiyorsanız ayda bir hesap gizlilik ayarlarınızı kontrol etmeniz önerilir.

Paylaşımlar ve Beğenmeler


Sosyal medya da yapmış olduğunuz paylaşımlar sizin kişiliğiniz ve karakteriniz hakkında önemli ipuçları verir. O yüzden paylaşımlarınız da ve beğenmeleriniz maksimal düzeyde dikkat edilmesi gerekir.

 

Sosyal Medya Paylaşımları

Sosyal Medya İletişim Kuralları 


Sosyal Medya da iletişim kurarken özel hayatın gizliliği, özgül hakların korunması, özgür hayatın gerekliliği, saygı , hoşgörü gibi kurallara uymamız gerekmektedir. Bu kurallara uymadığımız takdirde yapılan sıkı denetimlerle aldığınız en ufak bir şikayette o sosyal medya platformundan ya uyarı alırsınız yada uzaklaştırılırsınız. Başınıza dert açacak kısım ise işin adli kısmıdır. Yaptığınız bir paylaşım devletin ve milletin bütünlüğüne zarar verme gibi büyük bir suçu kapsadığın da savcılık tarafından soruşturma yer ve hapis cezasına kadar uzanan yollardan geçmiş olursunuz. Provakatif paylaşımlar yaptığınız da sonuçların nereye uzandığını görmek için tıklayınız.
 

takipçi satın al, instagram takipçisi al, instagram beğeni satın al, YouTube abonesi al, twitter takipçi satın al,