Sosyal Medya Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?

Yazar: İnstagram Takipçisi Satın Al

Sosyal Medya Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor?


Sosyal Medya Fenomenleri Kazançları


YouTuberlar Ne kadar Kazanıyor ?


YouTube'a ortalama olarak dakika da 100 saatlik video yükleniyor.YouTube genel anlamda aradığınız içeriği kolayca bulabildiğiniz ve içerisinde barındırdığı videolarla devasa bir bilgi ve kazanç deposu oluyor. Hal böyle olunca YouTube üzerinde en çok para kazanan kanal üzerinden örneklendirirsek PewDiePie 56 Milyon takipçisiyle sadece YouTube reklamlarından ayda 1 milyon dolara yakın para kazanıyor. Kendisi dünyanın en kolay para kazanan adamı lakabı ile tanınmaktadır. Türkiye'de bu kazanç tablolarına bakacak olursak Enes BATUR ortalama 4.2 milyon takipçiyle aylık 153 milyon video gösterimi yapıyor. Bu da kazanç tablosuna gayet iyi miktarlarda yansıyor. Diğer bir YouTuber'ımız Orkun IŞITMAK. Kendisi TR'de 9. sırada ve kendisini 3.9 milyon kişi takip ediyor. Yıllık olarak ise 1-3 milyon dolar para kazanmaktadır. Bu rakamlar kesin rakamlar değildir. Çünkü kişinin takipçisinden ziyade videolarının izlenme sayıları göz önünde bulundurulmaktadır. O yüzden sosyal medya fenomenlerinin kazançlarını hiç bir zaman net olarak hesaplayamazsınız.

Sosyal Medya Fenomenleri

Söz gelimi YouTube'da eğer 100k takipçiye ulaşırsınız reklamlardan aylık ortalama 2bin TL civarı para kazanabilirsiniz. Tabii ki YouTube'a sadece video yüklemek yeterli olmuyor. Öncesinde video editleme nasıl yapılır, çekimlerde neye dikkat edilir gibi konulara hakim olmalısınız ki diğer kanalların önüne geçesiniz.


Twitter Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor ?


Twitter artık sosyal medyanın haricinde bir haber paylaşım sitesi gibi kullanılmaya başlandı.Dünyanın en ünlü ve Twitter'ın en çok takip edilen futbolcusu Cristiano Ronaldo tweet başına 260bin avro kazandığı gerçeği vardır.Türkiye de ise twitter fenomenlerinin aylık kazancının 5 ila 20bin TL arasında kazanç sağladığı tahmin ediliyor.

İnstagram Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor ?


Dünyanın en farklı ve kullanıcı sayısı asla azalmayan devamlı yükselen milyonlarca hesaba sahip ve güçlü bir potansiyele sahip olması bu uygulama ile fenomen olanlara yeni kazanç kapıları açmaktadır.

Selena Gomez İnstagram
Örnek verecek olursak D'marie Analytics'e göre 123m takipçisi bulunan Selena GOMEZ'in her postunun değeri 550bin dolar değerinde oluyor.Durum böyle olunca iyi finanse edilen firmalar bu tür kişiler ile reklam çalışması yaparak karşılıklı bir kazanç politikası oluşturuyorlar. Sizde iyi sayıda takipçiye ulaşarak aldığınız reklamlarla aylık çalışmanıza bağlı olarak 3-5Bin TL minimum kazanç elde edebilirsiniz.


Snapchat Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor ?


Snapchat hayatımıza ilk girdiğinde uygulama içerisinde ki farklı tipte çalışmalarla bayağı bilinen bir uygulama olmuştur. Benzer özellikleri instagram gibi uygulamalarda çıkarınca Snapchat'in popülerliği biraz daha düştüğü aşikar. Ancak halen en iyilerden birisi. 1k ile 5k arası takipçiye sahip olan bir snapchar fenomeni gönderi başına 500 ile 1000 dolar arası bir kazanç elde edebiliyor. 100k izleyicisi olan bir hesap ise 30-40k dolar civarlarında kazanç sağlayabiliyor ve bu kazancı 24 saat içerisinde elde ediyorlar.
 

takipçi satın al, instagram takipçisi al, instagram beğeni satın al, YouTube abonesi al, twitter takipçi satın al,